kontakt
Znajdź tutaj właściwe dane kontaktowe NKT dla danego regionu.

Alexander Kara na stanowisku dyrektora generalnego w NKT

8 sie 2019

W marcu 2019 Zarząd NKT powołał Alexandra Kara na stanowisko prezesa i dyrektora generalnego NKT i NKT A/S. Alexander Kara jest doświadczonym na arenie międzynarodowej dyrektorem wykonawczym w branży dystrybucji energii, posiadającym dogłębną wiedzę na temat rynku i technologii, co dodatkowo wzmocni pozycję NKT jako silnego partnera na kluczowych rynkach. Alexander Kara dołączył do NKT 1 sierpnia 2019.

Portrait shot of NKT CEO Alexander Kara
Alexander Kara (58 lat, obywatel Niemiec i Szwajcarii) przechodzi do NKT z ABB, gdzie zajmował stanowisko starszego wiceprezesa, kierownika CSE jednostki biznesowej HUB ds. produktów wysokiego napięcia, odpowiedzialnego za wszystkie fabryki i rynki produktów wysokiego napięcia ABB w Europie Środkowej i Południowej. Przed tym, od 1987 roku, zajmował kilka kluczowych stanowisk w ABB, niektóre z globalną odpowiedzialnością funkcjonalną. Od 2012 do 2014 roku, Alexander Kara był szefem globalnej jednostki ABB w sektorze kabli energetycznych w Karlskrona w Szwecji, obecnie należącej do NKT. W marcu 2019 Prezes Zarządu, Jens Due Olsen, powiedział: - Wraz z powołaniem Aleksandra Kara na nowego dyrektora generalnego NKT, znaleźliśmy odpowiedni profil, aby jeszcze bardziej wzmocnić naszą działalność w zakresie kabli energetycznych, jeszcze lepiej nas pozycjonować, aby czerpać korzyści z transformacji zielonej energii i możliwości rozwoju na naszych rynkach. Alexander posiada potwierdzone umiejętności przywódcze oraz 30 lat międzynarodowego doświadczenia biznesowego i operacyjnego w naszej branży. Alexander Kara mówi: - Jestem podekscytowany i zadowolony z objęcia przywództwa w NKT i aktywnego udziału w rozwoju i ekspansji NKT. Jestem pasjonatem branży kabli energetycznych i cieszę się, że mogę dołączyć do lidera rynku technologii kabli energetycznych DC.

Biuletyn informacyjny NKT

Chcesz być na bieżąco? Pobierz nasz Newsletter, aby regularnie otrzymywać informacje o trendach, produktach i wydarzeniach.

Śledź nas

Sprawiedliwe, zrównoważone i odpowiedzialne
  • Image of europacable logo
  • Image of ecovadis logo
  • Image of Endorser Logo