NKT nadaje swojemu najnowocześniejszemu kablowcowi nazwę „NKT Victoria”

W dniu dzisiejszym nowy kablowiec firmy NKT otrzymał nazwę „NKT Victoria” w trakcie ceremonii, która odbyła się w fabryce kabli elektroenergetycznych w Karlskronie (Szwecja). Nadania nazwy dokonał gubernator regionu Blekinge. Dla NKT rozpoczyna się nowa era możliwości w zakresie projektów „pod klucz” kabli podmorskich wysokiego napięcia.

Najnowocześniejsza technologia i zrównoważone projektowanie

Kablowiec, dostarczony do NKT w dn. 10 kwietnia 2017 r., należy do najbardziej zaawansowanych jednostek tego typu na świecie, a jego projekt opiera się na bogatym doświadczeniu w zakresie instalacji podmorskich. NKT Victoria układa kable podmorskie wysokiego napięcia z dużą precyzją opartą m.in. na możliwościach DP3 (system dynamicznego pozycjonowania statku) oraz zdalnie sterowanego robota podwodnego przy użyciu kamer i sonara. O ile kable światłowodowe nie znajdują się w samym kablu zasilającym, można je układać równocześnie w celach monitorowania.

Te i wiele innych najnowocześniejszych funkcji przyczyniają się do wyższej skuteczności i precyzji wykonania instalacji i obsługi, równocześnie zapewniając maksymalne bezpieczeństwo dla załogi. Ponadto, NKT Victoria korzysta z rozwiązania poboru mocy z lądu wraz z systemami przechowywania energii na pokładzie. Obniża to zużycie paliwa i dwutlenku węgla w porównaniu z innymi kablowcami dostępnymi na rynku. Złącze pobierające moc z lądu może być utrzymywane w trakcie ładowania kabla na statek - jest to wyjątkowa zaleta, zapewniająca funkcjonowanie bardziej przyjazne dla środowiska.

NKT Victoria uzupełnia ofertę NKT w zakresie rozwiązań „pod klucz”

Dzięki temu statkowi, NKT uzupełnia swoją ofertę w zakresie systemów kabli elektroenergetycznych wysokiego napięcia AC/DC z uwzględnieniem planowania, projektowania, produkcji, instalacji i powiązanych usług związanych z układaniem kabli. Ofertę tą określa się mianem „CIS pod klucz”: system kabli, instalacja i serwis. Umożliwia ona klientom posiadanie jednego partnera przez cały okres użytkowania systemu kablowego w celu zwiększenia elastyczności projektu oraz zmniejszenia ryzyka i kosztów wykonania.

Michael Hedegaard Lyng, Prezes i Dyrektor Generalny firmy NKT, mówi:
- Dzięki temu kablowcowi jesteśmy obecnie jednym z bardzo niewielu dostawców systemów podmorskich kabli elektroenergetycznych wysokiego napięcia AC/DC, którzy dostarczają pełne rozwiązania „pod klucz”. Mamy dobrą pozycję do dalszego aktywnego uczestnictwa w rosnącym rynku globalnym projektów dotyczących morskiej energii wiatrowej oraz dalszego budowania w oparciu o naszą reputację jako zaufanego partnera w tej branży.

W ceremonii dotyczącej kablowca wzięła udział duża liczba klientów, partnerów, inwestorów i pracowników. Po przeprowadzeniu ceremonii nadania nazwy przez Berita Andnora Bylunda, gubernatora regionu Blekinge, statek wyruszy zrealizować swój pierwszy projekt ułożenia kabli na północ od Szkocji.

Kontakt 

Inwestorzy
Michael Nass Nielsen
Tel: +45 2494 1654

Prasa
Helle Gudiksen
Tel: +45 2349 9098

 

Informacje o NKT

Firma NKT jest pionierem w branży kablowej od 1891 r., a w chwili obecnej nadal proaktywnie spełniamy stale rosnące globalne potrzeby w zakresie energii. Osiągamy to dzięki naszej wiedzy na temat przesyłu energii oraz efektywnej kosztowo produkcji na najwyższym poziomie technologicznym, jak również dzięki mocnemu nastawieniu na regenerację środowiska. Posiadamy „glokalne” nastawienie, dla którego ważną wartością jest zaufane partnerstwo i głęboko wierzymy, że działając razem możemy kształtować przyszłość i wykorzystać naszą pasję „to bring power to life”.

Firma NKT jest globalnym i uznanym dostawcą kompleksowych rozwiązań w zakresie kabli AC/DC. Posiada dwie siedziby - w Danii oraz Niemczech. Zatrudniamy około 3400 ludzi, a w 2016 r. osiągnęliśmy przychów 1 mld EUR. Właścicielem firmy NKT jest NKT A/S, spółka notowana na NASDAQ w Kopenhadze.

Wyszukaj kontakt blisko Ciebie