O nas

Szwecja

NKT AB, Falun

Nasz zakład produkcyjny w Falun koncentruje się na produkcji przewdodów instalacyjnych, kabli 1 kV oraz kabli średniego i wysokiego napięcia do 170 kV wraz z akcesoriami. Wytwarzamy również kable dla branży telekomunikacyjnej.

Firma została założona w 1888 r. jako Sieverts Kabelverk, następnie była częścią Ericsson AB, a od 2013 r. wchodzi w skład grupy NKT. W 1971 r. produkcja kabli zasilających została przeniesiona ze Sztokholmu do Falun, gdzie dziś projektujemy i wytwarzamy przewody instalacyjne, kable 1 kV, kable średniego i wysokiego napięcia do 170 kV, a także kable dla branży telekomunikacyjnej. Nasz rozwój zgodny z najnowocześniejszymi standardami technicznymi oraz posiadana infrastruktura testująca gwarantują, że spełniamy wymagania naszych klientów w najlepszy możliwy sposób. Niezależnie, czy szukasz standardowego kabla, czy rozwiązania przeznaczonego specjalnie dla Twoich potrzeb.

 

NKT (Sweden) AB
Källviksvägen 18 Box 731
79129 Falun
Sweden

Telephone:  +46 23 684 00
info.se@nkt.com

 

 

NKT HV Cables AB, Karlskrona

Nasza fabryka  w Karskrona posiada bogate doświadczenie w produkcji kabli wysokiego napięcia. Początki produkcji kabli sięgają roku 1883 w fabryce Liljeholmens Fuse. Aktualnie jest to centrum doskonałości w produkcji, instalacji i serwisowania systemów kabli wysokiego napięcia, zarówno w wersji AC jak i DC dla kabli podmorskich  jak i kabli ziemnych. 
 
W ciągu ostatnich lata udało się dostarczyć i z powodzeniem zainstalować kable dla kilku światowych inwestycji. Nasza firma stale koncentruje się na badaniach i rozwoju w celu dostarczania innowacyjnych, niezawodnych produktów i rozwiązań.

W 1992 roku firma przeniosła się do Karlskrony (południowa Szwecja) a  w 2017 roku została przejęta przez NKT.

 

NKT HV Cables AB
Box 546
SE-371 23 Karlskrona
Sweden

Telephone:  +46 455 556 00
info.se@nkt.com

NKT HV Cables AB, Alingsås

Nasza fabryka w Alingsås produkuje akcesoria do kabli prądu zmiennego od 1 kV aż do 420 kV i akcesoria do  kabli wysokiego napięcia prądu stałego (HVDC).
Założona w 1888 roku jako Sieverts Kabelverk, później w części należąca do L.M. Ericsson i ABB, a od 2017 roku wchodzi w skład grupy NKT.

W 1956 r. produkcja została przeniesiona do Alingsås i od tamtej pory funkcjonuje tam pracuje dedykowana fabryka produkująca akcesoria kablowe, służące do łatwych i bezpiecznych połączeń.

 

NKT HV Cables AB
Sävelundsgatan 2
P.O. Box 582
44116 Alingsås
Sweden

Telephone:  +46 322 77400
info.kabeldon@nkt.com

Na stronie www.nktcables.com znajdą Państwo pełny asortyment kabli, przewodów i rozwiązań oferowany przez NKT na całym świecie.

Wyszukaj kontakt blisko Ciebie