Nasze życie zależy od energii

Wyznaczyliśmy sobie za cel udostępnianie energii.

W zglobalizowanym i wzajemnie połączonym świecie o szybko rosnącej liczbie ludności i zapotrzebowaniu na nowoczesny styl życia, stale wzrasta zapotrzebowanie na energię. W firmie NKT wyznaczyliśmy sobie za cel udostępnianie energii, pomagając w zaspokojeniu rosnącego zapotrzebowania na nią.
Firma założona w 1891 roku podczas drugiej rewolucji przemysłowej stała się pionierem w branży kablowej w krajach skandynawskich. Obecnie tworzymy wzorce dla czwartej rewolucji przemysłowej, dzięki naszej wiedzy w dziedzinie przesyłania energii i efektywnych zakładach produkcyjnychbędących na najwyższym poziomie technologicznym, zapewniając trwałą wartość dla naszych klientów oraz globalnego społeczeństwa.

Zaufani partnerzy

Jesteśmy dumni z długoletniego partnerstwa i bezproblemowej współpracy – praca z nami jest prosta, wygodna i wydajna. Wielu naszych klientów jest z nami od dziesięcioleci, może dlatego, że uważamy się za ich lokalnego partnera i międzynarodowego dostawcę, chcącego zawsze iść o krok dalej w celu zapewnienia właściwego rozwiązania kablowego.

Działanie w prawdziwym życiu

Środowiska, w których działają nasze produkty i rozwiązania są często surowe i nieprzyjazne. Układanie długiego kabla podmorskiego na dnie oceanu podczas nieoczekiwanego sztormu lub naprawianie 100-letnich ziemnych kabli energetycznych w ruchliwej metropolii nie jest zadaniem dla każdego. Wiemy, że w trudnych warunkach liczy się wydajność, i to jest nasza siła.

Najważniejsze liczby

NKT zapewnia kompletne rozwiązania w zakresie okablowania prądu przemiennego i stałego. Jesteśmy obecni w 14 krajach, nasza główna siedziba znajduje się w Danii. Zatrudniamy około 3400 osób, które w 2019 r. wytworzyły całkowity przychód wynoszący 1,3 miliarda EUR. NKT A/S jest notowana na giełdzie Nasdaq w Kopenhadze.
Laying up HV Submarine Cables in production site in Cologne

Europacable

Sygnatariusz Karty Branżowej Europacable i członek zarządu

Nasza historia

Od 1891 r. firma NKT wytycza drogę dla świata opartemu na energii elektrycznej

Śledź nas

Sprawiedliwe, zrównoważone i odpowiedzialne
  • europacable_footer.png
  • ecovadis_footer.png
  • Endorser-Logo_footer.png