O nas

Bezpieczeństwo BHP

Firma NKT zawsze traktuje jako priorytet zapewnienie bezpiecznego i szczęśliwego środowiska pracy dla wszystkich swoich pracowników i uważa, że jest to nie tylko pożądane wewnętrznie, ale również coś, co pomaga nam osiągać nasze cele oraz wysokie poziomy jakości i wydajności.

W 2015 r. uruchomiliśmy strategię Excellence 2020, która dąży do położenia jeszcze większego nacisku na zapewnienie bezpiecznego miejsca pracy dla naszych pracowników w celu spełnienia naszych celów długoterminowych, osiągnięcia najwyższych standardów w branży oraz dla całkowitego wyeliminowania wypadków przy pracy.

 

 

Kultura bezpieczeństwa

W firmie NKT działamy z pasją, aby umacniać kulturę bezpiecznych zachowań. Korzystamy z kreatywności naszych pracowników i słuchamy ich pomysłów w celu poprawy procesów związanych z bezpieczeństwem. Firma NKT promuje zdrowy, bezpieczny i przyjazny dla środowiska styl życia nie tylko w celu utrzymania obecnego stanu zdrowia, ale także dla jego poprawy. Chcemy wyjść poza istniejące wymogi tam, gdzie widzimy szansę na eliminację ryzyk.

Aby osiągnąć doskonałość w dziedzinie bezpieczeństwa, rozpoczęliśmy współpracę z liderem w zarządzaniu bezpieczeństwem. Korzystając ze światowej klasy programu bezpieczeństwa DuPont, uruchomiliśmy inicjatywę "STOP observations". Angażuje ona ludzi na różnych poziomach organizacji do regularnych rozmów na temat bezpieczeństwa w celu zwiększenia świadomości i rozpoznawalności ukrytych zagrożeń.

 

 

Safety Buddy

Aby pomóc w budowie i rozwoju naszej kultury bezpieczeństwa, każdego roku jeden z pracowników otrzymuje nagrodę "Safety Buddy" na podstawie głosowania kolegów, w uznaniu za wybitne osiągnięcia w dziedzinie promocji i utrzymania bezpieczeństwa w całym naszym zakładzie.

Safety Excellence Award

Ponadto wręczana jest także nagroda Safety Excellence Award, która pozwala nam nie tylko zachęcać, ale również wynagradzać naszych pracowników za ich wkład w najlepsze praktyki dotyczące bezpieczeństwa w naszych obiektach. Pomagają nam w promowaniu nowych projektów i inicjatyw, opracowywanych w celu osiągnięcia przez nas najwyższego możliwego poziomu bezpieczeństwa oraz wyeliminowania potencjalnych zagrożeń.

Nasza pierwsza nagroda zaowocowała opracowaniem ponad 20 programów dotyczących bezpieczeństwa, które zostały wdrożone w wielu dziedzinach naszej działalności.

 

 

Zapobieganie wypadkom

W wyniku wszystkich tych wysiłków, inicjatyw i programów, obserwujemy stały spadek liczby wypadków na milion przepracowanych godzin. Od 2013 r., liczba ta spadła aż o 49%, do poziomu 4,8 w 2015 r., co pokazuje korzyści płynące z naszej kultury filozofii bezpieczeństwa. Wszystkie te działania pomagają nam robić postępy na drodze do osiągnięcia ostatecznego celu, jakim jest liczba zero wypadków przy pracy.

 

 

Wyszukaj kontakt blisko Ciebie