Usługi

Podchodzimy poważnie do kwestii naszej odpowiedzialności za środowisko

W firmie NKT robimy wszystko, co w naszej mocy, aby zmniejszyć ilość surowców, które mogą być odpadami. Nie tylko odzyskujemy własne odpady kablowe, ale również odzyskujemy odpady kablowe naszych klientów - i robimy to od ponad 50 lat.

Wiemy, że jako firma ponosimy odpowiedzialność za ochronę świata, który nas otacza, oraz że możemy zredukować zużycie surowców przez zmniejszenie ilości odpadów. Jest to dobre dla Ziemi i dobre dla naszej działalności.

Dlatego właśnie firma NKT jest jednym z kilku producentów kabli z funkcjonującym programem odzysku dla całego asortymentu kabli. Nasz zakład odzysku w Stenlille w Danii odzyskuje aż 97% złomu kablowego, który poddaje obróbce.

Kable są rozkładane na mniejsze elementy (tworzywa sztuczne, metale), które następnie są sortowane, przetwarzane i przerabiane na nowe produkty dla branży kablowej.

 

 Odpowiedzialność środowiskowa

NKT podchodzi do kwestii swojej odpowiedzialności za środowisko w sposób poważny. Nasza świadomość ma wpływ na wszystkie aspekty naszego planowania i działań.

Dowiedz się więcej
Wyszukaj kontakt blisko Ciebie