NKT instal PLUS CENTER YDYpżo

Najnowsze rozwiązanie instalacyjne na polskim rynku - żyła żółto-zielona centralnie w środku

Od kilkudziesięciu lat w Polsce stosuje się określoną kolorystykę żył w instalacjach elektrycznych. Ustalone przez Polską Normę kolory w przewodach trzyżyłowych to:
•brązowy
•niebieski
•żółto-zielony

W tradycyjnych przewodach elektrycznych, jak np. NKT instal 2 PLUS YDYpżo 3x2,5mm2 450/750V występują one w kolejności brązowa, niebieska i żółto-zielona.
W gniazdach elektrycznych zacisk żyły ochronnej znajduje się pośrodku, co wymusza krzyżowanie żył w puszkach. Utrudnia to instalację i wydłuża pracę, szczególnie gdy musimy umieścić w puszce większą liczbę przewodów.

W przewodach NKT instal PLUS CENTER YDYpżo 3x2,5mm2 450/750V żółto-zielona żyła została umieszczona po środku, co skutecznie rozwiązuje te problemy. Teraz łatwo, szybko i wygodnie można podłączyć przewody w gniazdkach elektrycznych, ponieważ ich układ został dopasowany do układu zacisków w gniazdach.
Żyła ochronna została oznaczona na oponie przewodu za pomocą zielonego paska, który ułatwia jej rozpoznanie i informuje o przekroju przewodu. W nowym przewodzie NKT instal PLUS CENTER YDYpżo 3x2,5mm2 450/750V zielony pasek wskazujący położenie żyły "żo" znajduje się na środku.

Bezpieczna instalacja


Układ żył z żyłą żółto-zieloną w środku pozwala na skrócenie odcinka zdejmowanej powłoki co zabezpiecza instalację przed ewentualnym przebiciem.
Uporządkowana kolejność żył minimalizuje ryzyko pomyłki przy montażu i dalszym użytkowaniu instalacji i znacząco wpływa na skrócenie czasu potrzebnego na prace montażowe.

Wyszukaj kontakt blisko Ciebie