Kontakt
Znajdź tutaj właściwe dane kontaktowe NKT dla danego regionu.

Najbardziej zaawansowany na świecie kablowiec Victoria firmy NKT obchodzi pierwszą rocznicę

17 maj 2018

Firma NKT zaobserwowała, że specjalnie zbudowany kablowiec bardzo dobrze sprawdzi się przy kilku projektach na Morzu Północnym. Podczas oddawania do eksploatacji w 2017 kablowiec Victoria firmy NKT wprowadził nowe standardy precyzji, efektywności energetycznej i technologii operacyjnej, zapewniające spójną realizację projektu obejmującego układanie kabli.

NKT Victoria at the dock
Po pracowitym pierwszym roku na morzu firma NKT świętuje pierwszą rocznicę zbudowania kablowca Victoria NKT. Za pomocą kablowca zainstalowało 335 km kabli w ramach  projektów przybrzeżnych i międzysystemowych w takich krajach jak Dania, Belgia i Wielka Brytania, jak również wykonano operację bardzo precyzyjnej naprawy w trudnych warunkach. Statek stanowi obecnie ważny element oferty offshore firmy NKT.
Kablowiec Victoria firmy NKT wprowadził nowe standardy branżowe zarówno dla efektywności energetycznej, jak i dla technologii operacyjnych, zapewniając nowy poziom precyzji w kwestii układania kabli. W ubiegłym roku był on bardzo obciążony pracą, a nasi klienci są bardzo zadowoleni z jego wydajności i możliwości — mówi Andreas Berthou, wiceprezes i szef ds. rozwiązań wysokich napięć firmy NKT.
Kablowiec Victoria firmy NKT został ochrzczony 4 maja 2017 r. i został dostarczony bezpośrednio na morze w celu zrealizowania dziewiczego projektu układania 113 km kabli HVDC łączących szkockie regiony Caithness i Moray. Następnie przy pomocy statku położono kable w ramach takich projektów jak farmy wiatrowe 600 MW Kriegers Flak w Danii i układanie kabla eksportowego łączącego farmę wiatrową Rentel z wybrzeżem w Belgii. Kablowiec udowodnił również swoją przydatność do operacji serwisowych, przeprowadzając naprawę łącza wysokiego napięcia Skagerrak 2 między Danią a Norwegią w trudnych listopadowych warunkach na Morzu Północnym.

Specjalnie zaprojektowany do operacji związanych z układaniem kabli

Kablowiec Victoria firmy NKT został zbudowany specjalnie z myślą o operacjach układania kabli, a jego konstrukcja została oparta na dużym doświadczeniu dotyczącym instalacji przybrzeżnych.
Dzięki kablowcowi Victoria firmy NKT dysponujemy jeszcze silniejszą ofertą gotowych rozwiązań, zwiększając elastyczność dotyczącą projektów i minimalizując ryzyko związane z wykonawstwem oraz koszty ponoszone przez naszych klientów i partnerów. Jak wyjaśnia Andreas Berthou, okręt Victoria firmy NKT jest do tego najbardziej energooszczędnym kablowcem dostępnym na rynku, który zapewnia zrównoważone działania niezbędne do wspierania rosnącego nacisku na zrównoważony rozwój w branży przybrzeżnej.
Kablowiec Victoria firmy NKT wykorzystuje rozwiązanie zasilania z nabrzeża (ang. Power-from-shore) wraz z pokładowymi systemami przechowywania energii, co znacznie ogranicza zużycie paliwa i emisje dwutlenku węgla w porównaniu do podobnych kablowców. Połączenie zasilania z nabrzeża (ang. Power-from-shore) może zostać utrzymane podczas załadunku kabla na kablowiec, co stanowi wyjątkową zaletę, ustanawiającą nowe standardy branżowe działań przyjaznych dla środowiska.
W uznaniu za innowacyjne, technologiczne i zrównoważone możliwości kablowiec Victoria firmy NKT został ogłoszony okrętem roku 2017 w Norwegii.

Najważniejsze fakty: Kablowiec Victoria firmy NKT

Nazwany 4 maja 2017 r. w Karlskrona w Szwecji Pływa pod banderą norweską W roku 2017 przepłynął 14 400 mil morskich W 2017 r. zrealizował ułożenie 250 km przewodów (długość trasy) Długość: 140 m Szerokość: 29,6 m Zanurzenie: 7,2 m Pojemność: 100 osób Obszar pokładu: 1600 m2 Całkowita pojemność przewodów: 9 000 ton na dwóch obrotnicach

Newsletter NKT

Chcesz być na bieżąco? Pobierz nasz Newsletter, aby regularnie otrzymywać informacje o trendach, produktach i wydarzeniach.

Śledź nas

Sprawiedliwe, zrównoważone i odpowiedzialne
  • Image of europacable logo
  • Image of ecovadis logo
  • Image of Endorser Logo
  • The Copper Mark