Kontakt
Znajdź tutaj właściwe dane kontaktowe NKT dla danego regionu.

Energia do życia od 1891 roku

Historia ciągłych innowacji

Nasza podróż to historia ciągłych innowacji w dziedzinie opracowywania rozwiązań kablowych stanowiących kręgosłup nowoczesnego świata. Od pierwszych migoczących żarówek do megawatów wysokiego napięcia ze źródeł odnawialnych firma NKT jest zaufanym partnerem tworzącym istotne połączenia zasilające świat.
Postęp technologiczny stawiał coraz większe wymagania przed kablami oraz przewodami i wymagał coraz wyższych wydajności. Choć wzrost zapotrzebowania na energię był znaczny, został on zaspokojony przez nieprzerwane zobowiązanie do rozwoju. Dążenie to zaowocowało dla NKT wieloma światowymi premierami, które zapewniły uznanie dla nazwy firmy na całym świecie.

Od 1891 r.

Wróćmy do roku 1891, kiedy armator H. P. Prior zauważył potencjał w wytwarzaniu wysokiej jakości przewodów do dystrybucji energii i dla niedawno wynalezionego telefonu. Założył on firmę NKT w trakcie drugiej rewolucji przemysłowej. W tamtych czasach węgiel i gaz ustępowały drogi elektryczności jako źródłu energii domowej i przemysłowej.
H.P. Prior należał do grupy dziewiętnastowiecznych przedsiębiorców i przemysłowców, którzy wytyczyli drogę do komfortu i wygody na poziomie wymaganym przez nowoczesne życie w świecie napędzanym energią elektryczną. W ciągu siedmiu lat od założenia firma rozwinęła się i weszła na kopenhaską giełdę jako Nordiske Kabel og Traadfabriker, NKT.
Obecnie, z lokalizacjami w ponad 14 krajach i zakładami produkcyjnymi w Niemczech, Szwecji, Polsce, Czechach, Norwegii i Danii, NKT jest światowym liderem technologii kablowej mającym udział w cyfrowej erze czwartej rewolucji przemysłowej i globalnym przechodzeniu na energie odnawialne.

Oś czasu

Dołącz do naszej podróży od 1891 r.

2022

Kable ognioodporne

Przejęcie firmy Ventcroft w Wielkiej Brytanii w celu dalszego rozszerzenia oferty produktów dla aplikacji.
NKT_acquisition_2022$COR_COR_COR_EN.jpg
2020
Offshore Windmill farm in the ocean Westermeerwind park, windmills isolated at sea on a beautiful bright day Netherlands Flevoland Noordoostpolder. Huge windmill turbines

NKT zobowiązuje się do zerowej emisji

Jako pierwszy duży producent kabli energetycznych NKT oficjalnie przystępuje do inicjatywy Science Based Target, aby stać się firmą o zerowej emisji netto. Rozpoczyna zasilanie wszystkich zakładów produkcyjnych ekologiczną energią elektryczną.
Offshore Windmill farm in the ocean Westermeerwind park, windmills isolated at sea on a beautiful bright day Netherlands Flevoland Noordoostpolder. Huge windmill turbines
2020

Projekty korytarza niemieckiego

System kablowy 525 kV jest kluczowym elementem w rozwoju sieci prądu stałego, która może efektywniej wykorzystywać energię odnawialną. NKT otrzymuje duże zamówienia na realizację projektów Korytarza Niemieckiego, które są kluczowymi elementami zielonej transformacji w Niemczech.
Suedlink TenneT
2017
HV Offshore cable in last stages of manufacturing

Przejęcie fabryki w Karlskronie

Po przejęciu ABB HV Cables w Szwecji, NKT zwiększyło możliwości produkcji kabli HV i układania kabli na morzu poprzez wprowadzenie statku NKT Victoria.
HV Offshore cable in last stages of manufacturing
2013

Ericsson

Przejęcie działalności firmy Ericsson w zakresie kabli energetycznych w Szwecji w celu zwiększenia oferty produktów dla zastosowań.
Universal cable hung up as an overhead line
2010
Exterior view of production site in Cologne

Nowy najnowocześniejszy zakład

Otwarcie nowego najnowocześniejszego zakładu produkcyjnego w Kolonii w Niemczech.
Exterior view of production site in Cologne
2001

Opracowanie kabla nadprzewodzącego

NKT pierwszą firmą, która opracowała kabel nadprzewodzący.
Sectional view of superconducting cable
1995
Installer stripping a halogenfree cable

Przewody PVC i bezhalogenowe

Wprowadzenie na rynek całkowicie nowego asortymentu kabli i przewodów z PCV oraz bezhalogenowych. Nowe produkty zostały opracowane i wprowadzone na rynek ze względów środowiskowych i bezpieczeństwa.
Installer stripping a halogenfree cable
1993

Śląska Fabryka Kabli

Zakup udziałów w Śląskiej Fabryce Kabli (Polska) przez nkt cables A/S (Dania).
Cable production site
1954
Black and white historical photo of the IEEE link

Pierwszy na świecie kabel podmorski HVDC MI

Firma NKT wprowadza na rynek pierwszy kabel podmorski HVDC MI łączący Gotlandię ze Szwecją kontynentalną.
Black and white historical photo of the IEEE link
1891

Założenie naszej firmy

Duńczyk Hans Peter Prior założył Nordiske Kabel- og Traadfabriker A/S.
Portrait of H.P. Prior

Newsletter NKT

Chcesz być na bieżąco? Pobierz nasz Newsletter, aby regularnie otrzymywać informacje o trendach, produktach i wydarzeniach.