Kontakt
Znajdź tutaj właściwe dane kontaktowe NKT dla danego regionu.

NKT finalizuje dostawę systemu kablowego dla brytyjskiego morskiego parku wiatrowego Walney Extension

4 wrz 2018

Firma NKT pomyślnie oddała do eksploatacji system kabli wysokiego napięcia dla morskiego parku wiatrowego Walney Extension, o łącznej mocy 659 MW, położonego na Morzu Irlandzkim. Ten projekt, z punktu widzenia NKT obejmujący ponad 139 km kabla podmorskiego, umacnia silną już pozycję firmy w sektorze morskiej energetyki wiatrowej.

NKT factory in Karlskrona
Ze strony NKT końca dobiegło przekazanie instalacji kabli wysokiego napięcia 220 kV AC dla morskiego parku wiatrowego Walney Extension na Morzu Irlandzkim. W pełnej elsploatacji spodziewanej końcem tego roku, ukończony park wiatrowy Walney stanie się jednym z największych tego typu obiektów morskich na świecie, który dostarczy znaczną ilość zielonej energii elektrycznej  do brytyjskiego miksu energetycznego.
Firma NKT zaprojektowała, wytworzyła i przekazała do eksploatacji dwa systemy kablowe o napięciu 220 kV oraz system kabli ziemnych, łączących farmę wiatrową z lądową siecią elektroenergetyczną. NKT odpowiada w przedsięwzięciu także za dostarczenie i zainstalowanie wszystkich złączy i końcówek kablowych.
Dumą napawa nas fakt, że jesteśmy częścią ambitnego projektu na rzecz wytwarzania w Wielkiej Brytanii energii odnawialnej. Znakomicie układa nam się przy tym współpraca z Ørsted, jak również z innymi dostawcami w projekcie Walney Extension. Dla wszystkich w NKT wspólne jest pełne oddanie kwestiom zrównoważonego rozwoju ogólnoświatowej produkcji energii elektrycznej, i  to przedsięwzięcie umacnia nas na pozycji wiodącego dostawcy rozwiązań z zakresu instalacji kablowych wysokiego napięcia łączących morskie parki wiatrowe z lądową siecią elektroenergetyczną – mówi wiceprezes Andreas Berthou, odpowiedzialny w NKT za rozwiązania kablowe wysokiego napięcia.
Projekt Walney Extension podkreśla silną pozycję NKT na globalnym rynku morskiej energetyki wiatrowej – w Wielkiej Brytanii już dużą, za sprawą realizowanych wcześniej dostaw kabli dla takich farm wiatrowych jak Galloper, Hornsea One czy nowo uruchomiona Race Bank.

Newsletter NKT

Chcesz być na bieżąco? Pobierz nasz Newsletter, aby regularnie otrzymywać informacje o trendach, produktach i wydarzeniach.

Śledź nas

Sprawiedliwe, zrównoważone i odpowiedzialne
  • Image of europacable logo
  • Image of ecovadis logo
  • Image of Endorser Logo
  • The Copper Mark