NKT finalizuje dostawę systemu kablowego dla brytyjskiego morskiego parku wiatrowego Walney Extension

4 wrz 2018

Firma NKT pomyślnie oddała do eksploatacji system kabli wysokiego napięcia dla morskiego parku wiatrowego Walney Extension, o łącznej mocy 659 MW, położonego na Morzu Irlandzkim. Ten projekt, z punktu widzenia NKT obejmujący ponad 139 km kabla podmorskiego, umacnia silną już pozycję firmy w sektorze morskiej energetyki wiatrowej.

NKT factory in Karlskrona
Ze strony NKT końca dobiegło przekazanie instalacji kabli wysokiego napięcia 220 kV AC dla morskiego parku wiatrowego Walney Extension na Morzu Irlandzkim. W pełnej elsploatacji spodziewanej końcem tego roku, ukończony park wiatrowy Walney stanie się jednym z największych tego typu obiektów morskich na świecie, który dostarczy znaczną ilość zielonej energii elektrycznej  do brytyjskiego miksu energetycznego.
Firma NKT zaprojektowała, wytworzyła i przekazała do eksploatacji dwa systemy kablowe o napięciu 220 kV oraz system kabli ziemnych, łączących farmę wiatrową z lądową siecią elektroenergetyczną. NKT odpowiada w przedsięwzięciu także za dostarczenie i zainstalowanie wszystkich złączy i końcówek kablowych.
Dumą napawa nas fakt, że jesteśmy częścią ambitnego projektu na rzecz wytwarzania w Wielkiej Brytanii energii odnawialnej. Znakomicie układa nam się przy tym współpraca z Ørsted, jak również z innymi dostawcami w projekcie Walney Extension. Dla wszystkich w NKT wspólne jest pełne oddanie kwestiom zrównoważonego rozwoju ogólnoświatowej produkcji energii elektrycznej, i  to przedsięwzięcie umacnia nas na pozycji wiodącego dostawcy rozwiązań z zakresu instalacji kablowych wysokiego napięcia łączących morskie parki wiatrowe z lądową siecią elektroenergetyczną – mówi wiceprezes Andreas Berthou, odpowiedzialny w NKT za rozwiązania kablowe wysokiego napięcia.
Projekt Walney Extension podkreśla silną pozycję NKT na globalnym rynku morskiej energetyki wiatrowej – w Wielkiej Brytanii już dużą, za sprawą realizowanych wcześniej dostaw kabli dla takich farm wiatrowych jak Galloper, Hornsea One czy nowo uruchomiona Race Bank.

Śledź nas

Sprawiedliwe, zrównoważone i odpowiedzialne
  • europacable_footer.png
  • ecovadis_footer.png
  • Endorser-Logo_footer.png