Kontakt
Znajdź tutaj właściwe dane kontaktowe NKT dla danego regionu.
Ta strona została przetłumaczona automatycznie, oryginalna treść podana jest na stronie www.nkt.com

NKT finalizuje kontrakt na kable energetyczne dla pierwszej dużej morskiej farmy wiatrowej w Polsce

6 cze 2023

NKT wkrótce podpisze zamówienie na eksportowy system kablowy wysokiego napięcia 230 kV AC dla polskiego projektu Baltic Power Offshore Wind Park o mocy do 1,2 GW.

Offshore Cable Turntable
NKT finalizuje kontrakt na eksportowe kable elektroenergetyczne dla pierwszych dużych morskich farm wiatrowych w Polsce, przyznany przez Baltic Power Sp. z o.o. Dla NKT zamówienie ma mieć wartość ponad 120 mln EUR (ponad 110 mln EUR w standardowych cenach metali) i obejmie zaprojektowanie i produkcję około 130 km kabli wysokiego napięcia 230 kV dla Baltic Power Offshore Wind Park.
Eksportowe kable energetyczne zostaną wyprodukowane w fabryce NKT w Kolonii, a pełne uruchomienie projektu spodziewane jest w 2026 roku. Przyznanie zamówienia nie zmieni perspektyw finansowych NKT na 2023 rok.
Zamówienie podlega formalnemu podpisaniu umowy spodziewanemu na koniec czerwca 2023 r., a następnie ostatecznemu zawiadomieniu o przystąpieniu do realizacji.
Więcej informacji na temat projektu można znaleźć w poprzednim komunikacie Baltic Power Sp. z o.o.
 
Pelle Fischer-Nielsen
External Communications Officer
Pelle Fischer Nielsen
Michael Nass Nielsen
Head of Investor Relations
Michael Nass

Newsletter NKT

Chcesz być na bieżąco? Pobierz nasz Newsletter, aby regularnie otrzymywać informacje o trendach, produktach i wydarzeniach.