Kontakt
Znajdź tutaj właściwe dane kontaktowe NKT dla danego regionu.

NKT instal PLUS CENTER YDYpżo

10 wrz 2019

Najnowsze rozwiązanie instalacyjne na polskim rynku - żyła żółto-zielona centralnie w środku

NKT flaf flying in the wind with grey sky
Od kilkudziesięciu lat w Polsce stosuje się określoną kolorystykę żył w instalacjach elektrycznych. Ustalone przez Polską Normę kolory w przewodach trzyżyłowych to:
  • brązowy
  • niebieski
  • żółto-zielony
W tradycyjnych przewodach elektrycznych, jak np. NKT instal 2 PLUS YDYpżo 3x2,5mm2 450/750V występują one w kolejności brązowa, niebieska i żółto-zielona.
W gniazdach elektrycznych zacisk żyły ochronnej znajduje się pośrodku, co wymusza krzyżowanie żył w puszkach. Utrudnia to instalację i wydłuża pracę, szczególnie gdy musimy umieścić w puszce większą liczbę przewodów.
W przewodach NKT instal PLUS CENTER YDYpżo 3x2,5mm2 450/750V żółto-zielona żyła została umieszczona po środku, co skutecznie rozwiązuje te problemy. Teraz łatwo, szybko i wygodnie można podłączyć przewody w gniazdkach elektrycznych, ponieważ ich układ został dopasowany do układu zacisków w gniazdach.
Żyła ochronna została oznaczona na oponie przewodu za pomocą zielonego paska, który ułatwia jej rozpoznanie i informuje o przekroju przewodu. W nowym przewodzie NKT instal PLUS CENTER YDYpżo 3x2,5mm2 450/750V zielony pasek wskazujący położenie żyły "żo" znajduje się na środku.

Bezpieczna instalacja

Układ żył z żyłą żółto-zieloną w środku pozwala na skrócenie odcinka zdejmowanej powłoki co zabezpiecza instalację przed ewentualnym przebiciem.
Uporządkowana kolejność żył minimalizuje ryzyko pomyłki przy montażu i dalszym użytkowaniu instalacji i znacząco wpływa na skrócenie czasu potrzebnego na prace montażowe.

Newsletter NKT

Chcesz być na bieżąco? Pobierz nasz Newsletter, aby regularnie otrzymywać informacje o trendach, produktach i wydarzeniach.

Śledź nas

Sprawiedliwe, zrównoważone i odpowiedzialne
  • Image of europacable logo
  • Image of ecovadis logo
  • Image of Endorser Logo
  • The Copper Mark