Kontakt
Znajdź tutaj właściwe dane kontaktowe NKT dla danego regionu.

NKT poprawia ocenę ESG

7 wrz 2022

NKT zostało wyróżnione za swoje wysiłki na rzecz zrównoważonego rozwoju poprzez poprawę oceny przez niezależną firmę ratingową EcoVadis

Spring, tree at lake
NKT kładzie szczególny nacisk na zrównoważony rozwój we wszystkich swoich działaniach, a zaangażowanie to zostało docenione przez firmę ratingową EcoVadis. W zaktualizowanym rankingu NKT poprawiło swój ogólny wynik z 75/100 punktów w zeszłym roku do 83/100 punktów w roku 2022, co plasuje firmę w pierwszym 1% ocenianych firm w branży Produkcja przewodów i urządzeń elektrycznych. Rating opiera się na ocenach w czterech obszarach obejmujących środowisko, uczciwe praktyki biznesowe, pracę i prawa człowieka oraz zrównoważone zamówienia.
Poprzez wyższą notę NKT zostało docenione za ciągłe wspieranie zrównoważonego rozwoju, a wysokoa ocena podkreśla pozycję firmy jako lidera zrównoważonego rozwoju w branży kabli energetycznych.
- Odgrywamy ważną rolę w globalnym przejściu na energię odnawialną, a aktywne wspieranie zrównoważonego rozwoju jest podstawą naszej działalności. Jestem dumny, że zostaliśmy docenieni za nasze działania przez EcoVadis. Wyższa nota odzwierciedla naszą pracę i poświęcenie w dążeniu do zrównoważonego rozwoju oraz zaangażowanie w tworzenie bardziej zielonego świata, mówi Alexander Kara, CEO w NKT.
Poprawa oceny ESG jest wynikiem ciągłej realizacji kilku projektów wspierających zrównoważony rozwój NKT, w tym zwiększonej przejrzystości danych, zadowalającej realizacji inicjatyw w zakresie zrównoważonego rozwoju, takich jak zasilanie całej produkcji zieloną energią elektryczną, zwiększonej koncentracji na bezpieczeństwie, różnorodności i integracji, a także współpracy z odpowiedzialnymi i zrównoważonymi dostawcami.

Newsletter NKT

Chcesz być na bieżąco? Pobierz nasz Newsletter, aby regularnie otrzymywać informacje o trendach, produktach i wydarzeniach.