kontakt
Znajdź tutaj właściwe dane kontaktowe NKT dla danego regionu.

NKT Victoria uznana za Statek Roku 2017

30 maj 2017

Kablowiec NKT Victoria otrzymał nagrodę Statek Roku 2017 w Norwegii. W trakcie ceremonii, która odbyła się w dniu dzisiejszym w ramach wystawy NorShipping w Lillestrøm (Norwegia), minister pracy i polityki społecznej Norwegii Anniken Haugli wręczyła nagrodę w obecności księcia koronnego Norwegii Haakona.

HV Offshore Rentel Project
Nagrodę odebrali: Prezes i Dyrektor Generalny NKT Michael Lyng (właściciel statku), Dyrektor Generalny firmy Kleven Ståle Rasmussen (budowniczy statku), Dyrektor Generalny firmy Salt Ship Design Arne Stenersen (projektant statku) oraz kapitan statku Svein Ole Sæter.
Jury doceniło najnowocześniejsze możliwości i innowacyjność NKT Victoria jako czołowego kablowca na świecie. Zdaniem członków jury, statek reprezentuje najwyższe kompetencje w dziedzinie norweskiego projektowania i budowy statków. 
"Jestem dumny z faktu, że NKT Victoria otrzymała nagrodę Statek Roku. NKT Victoria jest jedyna w swoim rodzaju nie tylko w obrębie tego konkretnego sektora żeglugi, ale również w całej branży kablowej. Dzięki tej jednostce, jesteśmy obecnie w stanie oferować naszym klientom kompletne rozwiązania w zakresie kabli, od projektowania i produkcji po instalację i obsługę, jako jedni z niewielu dostawców kabli na świecie" - powiedział Michael Lyng, Prezes i Dyrektor Generalny NKT.
"Dla nas, jako dumnych budowniczych statków, ogłoszenie NKT Victoria Statkiem Roku jest wspaniałą formą uznania. Projekt ten stanowi świetny przykład norweskiej potęgi w dziedzinie projektowania i budowy statków w warunkach twardej międzynarodowej konkurencji. Bliska współpraca pomiędzy NKT, Salt Ship Design a Kleven zaowocowała statkiem, który jest nastawiony na przyszłość, konkurencyjny i bardzo innowacyjny" - powiedział Ståle Rasmussen, Dyrektor Generalny firmy Kleven.
"Budowa NKT Victoria, jednego z najbardziej zaawansowanych i paliwooszczędnych kablowców na świecie, była w pierwszej chwili wyzwaniem, ale firma Kleven jest przyzwyczajona do projektów, które są „pierwsze na świecie”. Oto sposób na przetrwanie w tym biznesie - posiadanie wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników, którzy podejmą się każdego wyzwania, jakie przed nimi postawisz" - powiedział pan Rasmussen.
"Jesteśmy zaszczyceni, że NKT Victoria otrzymała tę nagrodę, a nasi projektanci statków byli naprawdę zadowoleni ze wspaniałej pracy zespołowej wykonanej w trakcie realizacji uhonorowanego statku. Bliska współpraca z NKT i Kleven - wiodącym globalnym pionierem w branży kablowej oraz budowniczym statków najwyższej klasy - zaowocowała powstaniem statku o specjalnym przeznaczeniu, wyposażonego w imponujące funkcje operacyjne. Świetna współpraca przynosi świetne wyniki" - powiedział Arne Stenersen, Dyrektor Generalny Salt Ship Design. NKT Helle Gudiksen, Dyrektor ds. komunikacji: +45 2349 9098 Kleven Ståle Rasmussen, Dyrektor Generalny: +47 909 36 493 Ellen Kvalsund, Kierownik ds. komunikacji: +47 415 74 463
Salt Ship Design Arne Stenersen, Dyrektor Generalny: +47 911 61 328

Informacje o nagrodzie

Prestiżowa nagroda Statek Roku jest przyznawana przez popularny nordycki magazyn poświęcony tematyce związanej ze statkami - Skipsrevyen. Kandydatów do nagrody nominują czytelnicy magazynu, jednak za ostateczny wybór odpowiedzialne jest jury, którego członkami są: Dyrektor Generalny Norweskiego Stowarzyszenia Właścicieli Statków Pan Sturla Henriksen, Dyrektor Sektora Morskiego Federacji Przemysłu Norweskiego Pan Lars Gørvell-Dahll oraz Redaktor Naczelny Skipsrevyen Pan Asle B. Strønen. www.shipoftheyear.com

Informacje o NKT Victoria

NKT Victoria jest jednym z najbardziej zaawansowanych statków na świecie, a jego innowacyjna konstrukcja jest wynikiem szerokiego doświadczenia w działalności dotyczącej instalacji podmorskich. Statek może układać, równolegle z kablami wysokiego napięcia DC, także kabel światłowodowy i ma możliwość układania kabli wysokiego napięcia AC na dużych głębokościach przy użyciu systemu napinaczy do układania kabli. Statek jest zdolny do równoczesnego układania kabli wysokiego napięcia DC, kabli światłowodowych oraz głębokomorskich instalacji wysokiego napięcia AC przy użyciu systemu napinacza o wysokiej wydajności. Te i wiele innych najnowocześniejszych funkcji przyczyniają się do wyższej skuteczności i precyzji wykonania instalacji i obsługi, równocześnie zapewniając maksymalne bezpieczeństwo zarówno dla załogi, jak i kabli. Długość: 140 m Szerokość: 29,6 m Zanurzenie: 7,2 m Pojemność: 100 ludzi Powierzchnia pokładu: 1600 m2

Informacje o NKT

Firma NKT jest pionierem w branży kablowej od 1891 r., a w chwili obecnej nadal proaktywnie spełniamy stale rosnące globalne potrzeby w zakresie energii. Osiągamy to dzięki naszej wiedzy na temat przesyłu energii oraz efektywnej kosztowo produkcji na najwyższym poziomie technologicznym, jak również dzięki mocnemu nastawieniu na regenerację środowiska. Posiadamy „glokalne” nastawienie, dla którego ważną wartością jest zaufane partnerstwo i głęboko wierzymy, że działając razem możemy kształtować przyszłość i wykorzystać naszą pasję „to bring power to life." Firma NKT jest globalnym i uznanym dostawcą kompleksowych rozwiązań w zakresie kabli AC/DC. Posiada dwie siedziby - w Danii oraz Niemczech. Zatrudniamy około 3400 ludzi, a w 2016 r. osiągnęliśmy przychów 1 mld EUR. Właścicielem firmy NKT jest NKT A/S, spółka notowana na NASDAQ w Kopenhadze.

Informacje o Salt Ship Design

Salt Ship Design ma siedzibę w Stord (Norwegia). Jest niezależną firmą projektującą statki przybrzeżne i o specjalnym przeznaczeniu. W Salt Ship Design mocno dążymy do optymalizacji wydajności statków. Nasza duma i uznanie wiążą się z udaną budową statków. Nasz zespół projektantów statków i inżynierów floty morskiej łączy doświadczenie i wiedzę z entuzjazmem, kreatywnością i poświęceniem, aby opracowywać i dostarczać projekty i dokumentację potrzebne do budowy statku. Salt Ship Design zatrudnia ok. 75 pracowników. www.saltship.com

Informacje o Kleven

Kleven jest największą firmą budującą statki w Norwegii, specjalizującą się w budowie i wyposażaniu dużych i zaawansowanych technologicznie statków dla klientów międzynarodowych. Do ostatnich realizacji zaliczają się jednostki do konstrukcji podmorskiej, megajachty, statki do przewozu żywych ryb oraz statek do podmorskiego górnictwa. Kleven przeniósł zasadniczą część procesu konstrukcyjnego z powrotem do Norwegii i dąży do dostarczania najbardziej rentownych i skutecznych rozwiązań dla najbardziej wymagających właścicieli statków na świecie. Grupa posiada dwie stocznie: Kleven Verft AS w Ulsteinvik oraz Myklebust Verft AS w Gursken w Sande. Kleven jest firmą rodzinną i zatrudnia ok. 750 pracowników. www.kleven.no

Biuletyn informacyjny NKT

Chcesz być na bieżąco? Pobierz nasz Newsletter, aby regularnie otrzymywać informacje o trendach, produktach i wydarzeniach.

Śledź nas

Sprawiedliwe, zrównoważone i odpowiedzialne
  • Image of europacable logo
  • Image of ecovadis logo
  • Image of Endorser Logo