Kontakt
Znajdź tutaj właściwe dane kontaktowe NKT dla danego regionu.
Recycling plant

Obieg zamknięty

Osiągnęliśmy już

Nadanie złomom kabli energetycznych drugiego życia

Proces recyklingu NKT odgrywa kluczową rolę w naszej ambicji ograniczenia naszego śladu środowiskowego, a na przestrzeni lat systematycznie zmniejszaliśmy ilość odpadów składowanych na wysypiskach i osiągnęliśmy znaczące wyniki na drodze do zerowej ilości składowanych odpadów. W całej organizacji ludzie ograniczają korzystanie z wysypisk.  Efektywne wykorzystanie materiałów było długoterminowym celem, umożliwiającym wysoką utylizację.
Strategia dotycząca odpadów definiuje trzy centralne zasady przewodnie:
  1. Wspieranie obiegu zamkniętego w odniesieniu do materiałów i ich wykorzystania
  2. Brak kompromisu w kwestii składowania i spalania odpadów
  3. Integracja 5R (refuse, reduce, reuse, repurpose, recycle) zarządzania odpadami w całym NKT.
Circularity@2x2.png

Ekoprojekt i innowacja

Potrzeba nowych technologii jest niezbędna dla niskoemisyjnej przyszłości, ponieważ globalne sieci energetyczne stale się rozwijają, napędzane przez megatrendy takie jak urbanizacja, decentralizacja i rosnące zapotrzebowanie na energię elektryczną produkowaną z odnawialnych źródeł energii.
Jako lider technologiczny w branży kabli energetycznych, stale rozwijamy nowe technologie, aby umożliwić bardziej wydajny, niezawodny i zrównoważony przesył energii w oparciu o materiały przyjazne dla środowiska.  

Rozwój materiałów

Wpływ na środowisko i ślad węglowy są podstawowymi czynnikami branymi pod uwagę podczas opracowywania nowych produktów i rozwiązań. Kluczowym elementem tego rozwoju jest projektowanie zrównoważonych procesów produkcyjnych, efektywne wykorzystanie materiałów, długa żywotność produktu oraz możliwość wycofania z eksploatacji i recyklingu.
Na bieżąco badamy, opracowujemy i testujemy nowe materiały, koncentrując się na minimalizacji wpływu naszych produktów i rozwiązań na środowisko. W 2020 roku, jako pierwsza firma w branży kabli energetycznych, z powodzeniem opracowaliśmy mechaniczny recykling usieciowanego polietylenu (XLPE). Materiały pochodzące z recyklingu z produkcji otrzymują drugie życie w nowych zastosowaniach i produktach, takich jak doniczki, bębny kablowe i materiały budowlane.

INNOWACJA

Technologia nadprzewodząca

Kable nadprzewodnikowe mają ogromny potencjał wspierający zieloną transformację
Przeczytaj komunikat prasowy
Superconductor superlink

Newsletter NKT

Chcesz być na bieżąco? Pobierz nasz Newsletter, aby regularnie otrzymywać informacje o trendach, produktach i wydarzeniach.